W dniach 11–13 czerwca 2025 r. odbyła się druga edycja Warsztatów Matematycznych Grotniki 2025, organizowanych przez XII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, przy wsparciu Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego, w ramach projektu „Matematyka po ło/lu/dzku”, współfinansowanego z budżetu Miasta Łodzi.
26 maja 2025 roku nasze laboratorium fizyki odwiedzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Zgierzu. Zajęcia w ramach akcji "Drzwi zawsze otwarte" poprowadził dr inż. Dariusz Krzyżański, który przygotował dla licealistów praktyczne spotkanie z fizyką – taką, jakiej nie ma w podręcznikach!
19 maja 2025 roku w ramach akcji "Drzwi zawsze otwarte" mieliśmy przyjemność gościć w naszym laboratorium fizyki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Zgierzu.
Po udanej pierwszej edycji, Mobility Picnic ponownie zagości na terenie Politechniki Łódzkiej. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się ponownie w zielonej przestrzeni kampusu - Parku im. ks. bp. Michała Klepacza.
Fizycy z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ na 28. Piknik Naukowy przygotowali pięć interaktywnych stanowisk w strefie „Eksperymentów Kultowych” pod wspólnym hasłem „Kosmos na wyciągnięcie ręki”.