Politechnika Łódzka

Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki

W trakcie gali online Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej poznaliśmy laureatów 👉 Wyborów Najlepszego Nauczyciela Roku 2020/2021.


Wśród nauczycieli Centrum Nauczenia Matematyki i Fizyki tytuł otrzymali:

 • dr inż. Katarzyna Dems-Rudnicka z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności,
 • dr inż. Sławomir Jagodziński z Centrum Kształcenia Międzynarodowego,
 • mgr Grzegorz Kusztelak z Wydziału Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki
 • dr Marek Małolepszy z Wydziału Mechanicznego (♦ Diamentowa statuetka),W ramach tegorocznego festiwalu Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ zaprasza na wykłady, warsztaty i lekcje popularyzujące matematykę. Szczegółowy program.

Więcej informacji o XX Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki można znaleźć na stronie.

Dodano 16.10.2021


Ekipa Fizyków z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki (CMF PŁ) na wirtualnym
24. Pikniku Naukowym


Centrum Nauki Kopernik organizuje kolejny raz w sieci wirtualny Piknik Naukowy. Rozpocznie się on w najbliższą sobotę 8 maja w Internecie.

Grupa Fizyków z CMF PŁ przygotowała na potrzeby Pikniku zestaw filmów dotyczących tematyki środowiskowej.
 • “Coś wisi w powietrzu” - traktujący o pyłach zawieszonych i fizycznej metodzie ich detekcji.
 • “Coś wisi w powietrzu - aromatyczny dodatek” - odnoszący się do obecnych w środowisku domowym zanieczyszczeń formaldehydem i lotnymi związkami aromatycznymi.
 • “Niewidzialne oblicza smogu: elektro-smog" - odkrywający “śmietnik” elektromagnetyczny produkowany przez urządzenia szeroko rozumianej elektroniki. “
 • Niewidzialne oblicza smogu: radiacja” - uzmysławiający, że po dawki promieniowania jonizującego wcale nie trzeba jechać na wycieczkę do Czarnobyla.

  Filmy będą dostępne od soboty w strefie kultowych eksperymentów. O wspomnianych wyżej zagadnieniach opowiedzą autorzy filmów, fizycy z CMF PŁ: dr inż. Janusz Tomaszewski oraz dr inż. Piotr Słoma. Zapraszamy i życzymy dobrej nauki przez zabawę. Dodano 08.05.2021


  Matematycy polecają:
  Zapraszamy na Konferencję MathUp Online! 12-14 kwietnia 2021
  Linki do webAULI będą na naszym fanpage na Facebooku-> MathUp

  Dodano 31.03.2021


  #EKOlogicznie z PŁ

  Pixabay Naukowcy z PŁ prowadzą badania, których wyniki wykorzystywane są w ochronie środowiska. Realizują projekty naukowe podnoszące jakość życia, a dzięki swojej interdyscyplinarnej wiedzy mogą ocenić co jest faktem, a co fake newsem. W nowym cyklu live’ów na Facebooku PŁ podzielą się swoją wiedzą na tematy związane z ekologią, poradzą, jak być świadomym konsumentem, podpowiedzą, jakie decyzje warto podejmować, troszcząc się o środowisko.
  Każdy kolejny live poświęcony będzie innemu zagadnieniu i wystąpią w nim naukowcy z wszystkich wydziałów PŁ. Gospodarzem cyklu jest dr Marek Małolepszy, prof. PŁ, matematyk z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki, który postara się policzyć korzyści płynące z bycia EKO. Kolejne odcinki będą transmitowane co 2 tygodnie, we wtorki o godz. 11.00 na profilu PŁ na Facebooku.
  Dodano 10.01.2021

 •  
  Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki
  Al. Politechniki 11
  90-924 Łódź
  tel/fax: (+48) 42 631 36 14, 42 631 36 19
  e-mail: cmf@adm.p.lodz.pl