Politechnika Łódzka

Centre of Mathematics and Physics

2 0 1 2

Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki zaprasza wszystkich chętnych studentów PŁ na warsztaty pt.

„Kalkulator ClassPad jako narzędzie do obliczeń inżynierskich”
Terminy warsztatów (mogą jeszcze ulec zmianie):
30 maja (środa) godz. 17.30-19 - część 1 (prowadzący: dr J.Kucner)
5 czerwca (wtorek) godz. 18.00-19:30 - część 2 (prowadzący: dr inż. E.Kotlicka-Dwurznik)
11 czerwca (poniedziałek) 18.30-20 - część 3 (prowadzący: dr J.Rzepecka)
Tematyka: Elementy algebry, analizy matematycznej oraz statystyki.
Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt mailowy: joanna.kucner@p.lodz.pl
Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.
Wystawiamy zaświadczenie ukończenia tych warsztatów.
link
Dodano 13.05.2012

Hasło tegorocznego festiwalu – Z WIEDZĄ DO SUKCESU.

W ramach festiwalu Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ zaprasza w dniach 19 i 20 kwietnia na warsztaty matematyczne z GeoGebrą.

więcej informacji i zapisy

Dodano 8.02.2012

Targi Edukacyjne oraz Drzwi Otwarte w Politechnice Łódzkiej Zapraszamy 19 oraz 20 stycznia (czwartek, piątek) na Targi Edukacyjne oraz Drzwi Otwarte w Politechnice Łódzkiej. To wyjątkowa okazja, aby obejrzeć prezentacje Kół Naukowych ze wszystkich Wydziałów, wysłuchać interesujących wykładów oraz wziąć udział w licznych warsztatach. Przygotowaliśmy również wiele ciekawych konkursów! Tylko u nas odczarujecie chemię zaklętą w krysztale. Wspólnie ze studentami z Wydziału Chemicznego udamy się w podróż do baśniowej krainy Królowej Śniegu, której pejzaż tworzyć będą ogrody w szkle wodnym oraz minerały. W świat zapachów, feromonów i smaków zaprowadzą nas studenci z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Przeżyjemy czekoladowy zawrót głowy, a prawdziwą ucztą dla zmysłów będzie fontanna tryskająca miodem. Nie zabraknie również modowego szaleństwa. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w projektowaniu strojów i malowaniu. Wspólnie ze studentami z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów zastanowimy się, co czują tekstylia. Barwną stronę fizyki zaprezentują studenci z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, a żacy z Wydziału Mechanicznego pokażą jak zamienić monetę jednozłotową w złoto. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w układaniu Wieży Hanoi na czas. Miłośników sportowego szaleństwa zapraszamy natomiast na Euro2012. Na stoisku Centrum Kształcenia Międzynarodowego będziemy wspierać naszą drużynę w rywalizacji ze studentami Erasmusa. Przez cały czas trwania targów towarzyszyć nam będą audycje studenckiego radia Żak. III Festiwal Studenckich Kół Naukowych odbywać się będą w godz. 9.00-15.00 na Wydziale Mechanicznym, ul. Stefanowskiego 1/15. Politechnika Łódzka - Twoja strefa sukcesu Zapraszamy serdecznie!

Szczegółowy harmonogram oraz mapka do pobrania.

Dodano 11.01.2012

2 0 1 1

15 Piknik Naukowy Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki reprezentuje Politechnikę Łódzką na 15 Pikniku Naukowym.

Wraz z organizatorami zapraszamy wszystkich 28 maja 2011 do Parku im. Marszałka Rydza Śmigłego w Warszawie w godz. 11.00-20.00. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest Wolność.
Pokazy przygotowane przez zespół Fizyków CMF będzie można zobaczyć w namiocie numer 211 (program naszych pokazów).

Dodano 23.05.2011

Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki zaprasza wszystkich chętnych studentów na warsztaty pt.

„Matematyka z kalkulatorem graficznym Casio ClassPad”

Termin warsztatów:
cz.1 – 9 czerwiec 2011 (czwartek), godz. 17.00-19.30
cz.2 - 14 czerwiec 2011 (wtorek), godz. 17.00-19.30
Tematyka: Elementy algebry, analizy matematycznej (w tym równania różniczkowe) i statystyki.
Zainteresowanych studentów prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy: elzbieta.kotlicka@p.lodz.pl lub joanna.rzepecka@p.lodz.pl
Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.
Firma Zibi (dystrybutor Casio) wystawia zaświadczenia ukończenia tego kursu.
Dodano 25.05.2011

W ramach Festiwalu Nauki 2011 Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ zaprasza na następujące zajęcia:

„Nie taka matematyka straszna, jak się … zna GeoGebrę” – warsztaty w laboratorium matematycznym dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. więcej informacji i zapisy

„Barwa kryształów” - wykład dla wszystkich zainteresowanych
14 kwiecień, godz 12:10-12:30 więcej informacji

Dodano 24.03.2011

Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki organizuje kursy dla nauczycieli matematyki pt. Warsztaty z GeoGebry dla nauczycieli. więcej informacji
Dodano 20.03.2011

Centre of Mathematics and Physics